JEDLÝ LES

Součástí naší školky bude i jedlý les, což je v podstatě divoká zahrada s prvky lesa, která má dětem přinést nový a zajímavý prostor k jejich hrám a objevování. Má za úkol dětem přiblížit změny ročních období, koloběh přírody, živin a potravy zblízka. Obyvatele zahrady a lesa, rostliny, byliny, stromy a keře budeme zkoumat všemi smysly. Zkoušet, jak voní kvítky, zkoumat různé struktury listů, prohlížet si pestré barvy celé zahrady a samozřejmě ochutnávat vypěstované dobroty a jedlé květinky. 

Mimo potěšení dětem je jedlý les prospěšný také pro hmyz, včely, ptáky nebo jinou drobnou zvěř, které přináší možnosti obživy nebo úkrytu. Tím napomáhá podpoře biodiverzity a nastavení rovnováhy mezi městem a přírodou.


CHUTĚ A VŮNĚ

Vůně borovicových šišek nebo chuť lesních jahod... to jsou vzpomínky, které všichni máme, a my chceme, aby to tak bylo i dál!

BARVY A STRUKTURA

Vnímání nových věcí pomocí hmatu je velmi zásadní. Když navíc připočteme výrazné a různorodé barvy, vzniká jen těžko zapomenutelný zážitek.

OVOCE A ZELENINA

Jelikož dbáme na zdravou stravu, obohatíme si svačinky o čerstvé jablíčko, křupavou mrkev nebo šťavnaté rajče. Děti tak budou mít možnost ochutnat, co příroda v daném roční období nabízí.

DRUHOVÁ SKLADBA

Využití půdy efektivním způsobem je v dnešní době velké téma. Pěstujeme bylinky, zeleninu, keře i stromy, a tak zastaneme a podpoříme všechna bylinná patra. 

ZDRAVÉ DOBROTY

Učíme se, jak využít vypěstované plody, co si z nich můžeme vyrobit a v čem jsou prospěšné našemu zdraví.

ZELEŇ

Snažíme se blízkého okolí přinést co nejvíc zeleně a variability. Ukazujeme dětem, jak rostlinky sázet, jak o ně pečovat a využívat jejich mnohých výhod. 

KONTAKT

Lesní školka Ubuntu z.s.

myjsme@skolkaubuntu.cz

Benešov u Prahy
Ubuntu sad Kozmice